Orkla - Foods česko a Slovensko

Udržitelnost

Udržitelnost

Udržitelnost je pro nás v Orkle na prvním místě. Chceme mít svůj díl odpovědnosti a přispívat k řešení globálních výzev v oblasti zdraví a udržitelnosti.Naším cílem je vyvíjet kvalitní, zdravé a chutné produkty, které splňují parametry moderních trendů. V naší strategii udržitelnosti usilujeme o plnění konkrétních závazků udržitelnosti do roku 2025, které jsme soustředili do pěti hlavních oblastí.

V roce 2015 jsme se připojili k dalším společnostem po celém světě a zařadili do naší agendy nové globální cíle udržitelného rozvoje OSN. Jsme jednou z prvních společností, která se zavázala dosáhnout cílů udržitelnosti EU stanovených pro potravinářský sektor. Kodex chování EU pro odpovědné podnikatelské a marketingové postupy v potravinářství jsme podepsali v den jeho vydání 5. července 2021.

Tímto kodexem Evropská komise stanovuje jasné cíle, které má potravinářský sektor splnit k dosažení udržitelných potravinových systémů. Mezi sedm ambiciózních cílů patří přispívání ke zdravému a udržitelnému stravování, efektivní využívání zdrojů a snižování potravinářského odpadu pro dosažení klimatické neutrality, odpovědný přístup k nákupu, udržitelná výroba, kruhové hodnotové řetězce a udržitelný růst.

Zásady

Ekologická angažovanost

Uvědomuje si náš vliv na planetu. Proto se neustále snažíme nejen snižovat uhlíkovou stopu v našich závodech, ale i množství vody a energie využívané ve výrobě.

Udržitelné získávání zdrojů

Pro výrobu našich produktů nakupujeme pouze certifikovaný palmový olej a kakao. Dbáme na to, aby při lovu tuňáků byla zohledněna bezpečnost delfínů, kteří hejna tuňáků často doprovázejí.
www.ra.org

Výživa a složení

Neustále pracujeme na vylepšování našich produktů. Zaměřujeme se na zlepšování složení u stávajícího sortimentu, rozšiřujeme portfolio rybích produktů a produktů na bázi rostlinné stravy.

Bezpečné produkty

Kvalita našich produktů je pro nás naprostou prioritou. Výrobky všech našich značek jsou před odesláním ke spotřebitelům podrobeny pečlivé kontrole.

Péče o lidi a společnost

Spokojenost našich zaměstnanců je pro nás klíčová. Dbáme na rovné příležitosti pro všechny pracovníky a motivujeme je k dalšímu růstu.Aktuality

 • Projekt záchrany vody v Babicích je jednou z Hvězd udržitelnosti 2023. Slavíme bronz!
  15. 05. 2023

  Projekt záchrany vody v Babicích je jednou z Hvězd udržitelnosti 2023. Slavíme bronz!

  Doprovodným programem historicky prvního Czech & Slovak Sustainability Summitu, na kterém nás minulý týden reprezentovali kolegové Tomáš Prok..

  Zobrazit aktualitu Zobrazit aktualitu
 • Informace o projektu NPO - Fotovoltaický systém
  08. 02. 2023

  Informace o projektu NPO - Fotovoltaický systém

  Projekt NPO - Fotovoltaický systém - Orkla Foods Česko a Slovensko a.s. (CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0001743) je spolufinancován Evropskou unií...

  Zobrazit aktualitu Zobrazit aktualitu
 • Odborník na výpočet uhlíkové stopy Lars Lundahl nás navštívil v Praze
  25. 08. 2022

  Odborník na výpočet uhlíkové stopy Lars Lundahl nás navštívil v Praze

  Lars Lundahl je odborník na environmentální problematiku výrobních provozů, působící už 7 let na pozici Environmental Manager v Orkla Foods ..

  Zobrazit aktualitu Zobrazit aktualitu
 • NATURLI‘– skvělá chuť bez kompromisů!
  31. 03. 2022

  NATURLI‘– skvělá chuť bez kompromisů!

  Nabídka pro české spotřebitele se rozrůstá o zcela nový segment rostlinných výrobků od naší sesterské společnosti z Dánska. Jedná se o..

  Zobrazit aktualitu Zobrazit aktualitu
 • Uhlíkovou stopu jsme snížili o 55 procent
  06. 01. 2022

  Uhlíkovou stopu jsme snížili o 55 procent

  Společnost Orkla Foods Česko a Slovensko snížila v závodě v Byšicích uhlíkovou stopu ve výrobě o 55 procent. Od roku 2014 firma investovala..

  Zobrazit aktualitu Zobrazit aktualitu
 • Koření plné důvěry
  24. 11. 2021

  Koření plné důvěry

  V sedmém ročníku ankety o Nejdůvěryhodnější značku roku 2021 v kategorii koření zvítězila značka VITANA...

  Zobrazit aktualitu Zobrazit aktualitu
 • Super kmín
  12. 11. 2021

  Super kmín

  V posledním vydání renomovaného časopisu dTest získal náš bio kmín stříbrnou medaili. Velmi dobrého výsledku dosáhly také naše „norm..

  Zobrazit aktualitu Zobrazit aktualitu

Cíle udržitelného rozvoje OSN

Orkla chce přispět k dosažení globálních cílů OSN pro udržitelný rozvoj.

Cíle udržitelného rozvoje OSN